Fotorelacja na Facebooku

Na naszym Facebooku zamieszczona jest fotorelacja z pierwszego tygodnia Wakacji z Poradnią. Zapraszamy do jej obejrzenia i do polubienia nas na Facebooku :)

Od 3 lipca zaczyna się drugi turnus Wakacji z Poradnią, a ostatni - trzeci turnus rozpocznie się od 10 lipca. Na ostatnim turnusie mamy jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapisywania się na ostatni turnus. Liczba miejsc ograniczona.

Od 3 lipca w naszej Poradni rozpoczęły się Wakacyjne igraszki logopedyczne. Trwać będą przez 2 tygodnie. Już wkrótce fotorelacja z naszych działań.

Akcja „Wakacje w Poradni” - trwają zapisy

W okresie wakacji w terminie od czerwca do  lipca 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00 będą w Poradni prowadzone zajęcia dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. W ramach „Wakacji w Poradni” odbywać się będą warsztaty, zabawy, gry, zajęcia psychoedukacyjne. Prowadzić je będą pracownicy Poradni (psycholodzy i pedagodzy). Organizujemy 3 turnusy w ramach akcji „Wakacje w Poradni”:

I turnus  w terminie 26 czerwca – 30 czerwca 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00

II turnus w terminie 3 lipiec- 7 lipiec 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00

III turnus w terminie 10 lipiec – 14 lipiec 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00

Zgłoszenia na „Wakacje w Poradni” można dokonać osobiście lub drogą telefoniczną (tel. 23 672 26 73 lub 23 673 27 73). Ilość miejsc na warsztatach ograniczona.

Dzieci uczestniczące w zajęciach prosimy o zaopatrzenie w napój do picia (ewentualnie kanapkę).

Zdjęcie ilustrujące pracę wykonaną przez dzieci - uczestników Wakacji w ubiegłym roku.

Wrzuć na luz

9 czerwca 2017r. pracownicy Poradni wzięli udział w akcji Wrzuć na luz.

Zapraszamy na naszego Facebooka w celu obejrzenia fotorelacji.

Kilka zdjęć do obejrzenia: Zdjęcie 1  Zdjęcie 2   Zdjęcie 3 - fotomontaż- nasza grupa razem :)

Pozdrawiamy wszystkich, którzy włączyli się w akcję i do zobaczenia za rok Cool

 

„Wkręć” siebie i swoje dziecko w czytanie - nowy artykuł do czytania

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w naszej placówce w poniedziałek 24 kwietnia propagowaliśmy gry i zabawy, które sprzyjają doskonaleniu umiejętności czytania. Już wkrótce zapraszamy na facebook, gdzie będzie można zobaczyć fotoreportaż dotyczący akcji "Gramy i czytamy".

Jednocześnie zachęcamy do poznania artykułu „Wkręć” siebie i swoje dziecko w czytanie autorstwa psychologów: M. Matuszewskiej i M. Talarczyk-Molewskiej

24 kwietnia - Gramy i czytamy

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki). Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa.
W tym roku z okazji święta Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie przygotowuje imprezę pod tytułem: Gramy i czytamy. Naszym celem jest propagowanie czytania jako przydatnej, ale też dającej przyjemność umiejętności.
W poniedziałek 24 kwietnia w godzinach od 13.00 do 17.00 zapraszamy do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie przy ul. Wyzwolenia 10a na „Gramy i czytamy”.
W tym dniu dzieci i ich rodzice (oraz zainteresowani nauczyciele) mogą spędzić miło czas na zabawie, udziale w różnych grach doskonalących umiejętność czytania. Przygotowane zostaną w pomieszczeniach Poradni stanowiska, na których będzie można grać w gry, bawić się, wybierać zabawy najbardziej nas interesujące.
Będzie to też czas na poznanie ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego z dzieckiem.
Zapraszamy do Poradni wszystkich pasjonatów gier planszowych. Będzie można w tym dniu pograć w gry, szczególnie te uczące czytania na różnym poziomie. Będą gry i łatwe i trudne, i te na czas, ale i śmieszne, czasem wymagające zgadywania.
Każda osoba przybywająca do Poradni może też zabrać ze sobą swoją ulubioną grę planszową (ale nie jest to wymagane), jeśli chcemy pokazać innym fajną grę wymagającą stosowania czytania.
Koniecznie natomiast trzeba zabrać ze sobą dobry humor i… bawić się razem z nami!

ZAPRASZAMY :)

Do pobrania plakat propagujący akcję.

Autyzm - co o nim wiemy?

Dnia 2 kwietnia 2017r. jest obchodzony Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Poradnia w ramach włączania się w akcję popularyzowania wiedzy o autyzmie przygotowuje grę, w którą będzie można zagrać na naszym stoisku w niedzielę 2 kwietnia 2017r. przed halą sportową przy ul. 17 Stycznia 60. Aby móc przygotować się do naszej gry proponujemy sprawdzenie swojej wiedzy nt. autyzmu. Zapraszamy do mini- testu wiedzy o autyzmie.

Poniżej znajdują się stwierdzenia, na które należy odpowiedzieć: PRAWDA lub FAŁSZ.

Zapraszamy również na nasze stoisko w czasie Dnia Świadomości Autyzmu. Przyjdź, zagraj i baw się razem z nami.

Przejdź do mini-testu wiedzy nt. autyzmu.

Czytaj więcej...

Projekty unijne