"Sieci współpracy i samokształcenia dla logopedów"

Zapraszamy logopedów z rejonu działania naszej Poradni do uczestnictwa w cyklicznych spotkaniach w ramach "Sieci współpracy i samokształcenia dla logopedów". Celem inicjatywy jest doskonalenie kompetencji zawodowych poprzez wymianę doświadczeń oraz przykłady dobrych praktyk z zakresu profilaktyki, diagnozy i terapii logopedycznej, a także wzajemne wsparcie w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych. Moderatorami grupy są specjaliści z naszej Poradni: Dorota Kamińska, Elżbieta Kicińska i Joanna Skrzypczyńska. Jednocześnie informujemy, że pierwsze spotkanie grupy logopedów już za nami. Serdecznie zapraszamy na kolejne, które odbędzie się już 5 stycznia 2018 r. (tj. piątek), w godz. 8.00-10.00 :)

Zapisy na zajęcia w Poradni od 16 sierpnia 2017r.

Obowiązujące od września 2017r. zasady dokonywania zapisów na zajęcia prowadzone przez pracowników w Poradni (powyższa procedura NIE DOTYCZY zapisów na zajęcia logopedyczne)

 Wszystkie zajęcia prowadzone przez pracowników Poradni są bezpłatne.

 Nabór na zajęcia jest prowadzony od 16 sierpnia 2017r. – do wyczerpania miejsc. Ilość miejsc jest ograniczona. Każda osoba zgłaszająca się może zapisać dziecko na jeden rodzaj zajęć. Rodzic/ opiekun prawny dziecka - dokonując zapisu musi wskazać zajęcia pierwszego wyboru. Zapisanie na drugi rodzaj zajęć następuje od razu na listę rezerwową - dziecko jest przyjęte na drugi rodzaj zajęć- jeśli brak jest osób, które z pierwszego wyboru wskazały te zajęcia.

 Od 16 sierpnia 2017r. trwają zapisy na następujące rodzaje zajęć:

Czytaj więcej...

Fotorelacja na Facebooku

Na naszym Facebooku zamieszczona jest fotorelacja z pierwszego tygodnia Wakacji z Poradnią. Zapraszamy do jej obejrzenia i do polubienia nas na Facebooku :)

Od 3 lipca zaczyna się drugi turnus Wakacji z Poradnią, a ostatni - trzeci turnus rozpocznie się od 10 lipca. Na ostatnim turnusie mamy jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapisywania się na ostatni turnus. Liczba miejsc ograniczona.

Od 3 lipca w naszej Poradni rozpoczęły się Wakacyjne igraszki logopedyczne. Trwać będą przez 2 tygodnie. Już wkrótce fotorelacja z naszych działań.

Akcja „Wakacje w Poradni” - trwają zapisy

W okresie wakacji w terminie od czerwca do  lipca 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00 będą w Poradni prowadzone zajęcia dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. W ramach „Wakacji w Poradni” odbywać się będą warsztaty, zabawy, gry, zajęcia psychoedukacyjne. Prowadzić je będą pracownicy Poradni (psycholodzy i pedagodzy). Organizujemy 3 turnusy w ramach akcji „Wakacje w Poradni”:

I turnus  w terminie 26 czerwca – 30 czerwca 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00

II turnus w terminie 3 lipiec- 7 lipiec 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00

III turnus w terminie 10 lipiec – 14 lipiec 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00

Zgłoszenia na „Wakacje w Poradni” można dokonać osobiście lub drogą telefoniczną (tel. 23 672 26 73 lub 23 673 27 73). Ilość miejsc na warsztatach ograniczona.

Dzieci uczestniczące w zajęciach prosimy o zaopatrzenie w napój do picia (ewentualnie kanapkę).

Zdjęcie ilustrujące pracę wykonaną przez dzieci - uczestników Wakacji w ubiegłym roku.

Wrzuć na luz

9 czerwca 2017r. pracownicy Poradni wzięli udział w akcji Wrzuć na luz.

Zapraszamy na naszego Facebooka w celu obejrzenia fotorelacji.

Kilka zdjęć do obejrzenia: Zdjęcie 1  Zdjęcie 2   Zdjęcie 3 - fotomontaż- nasza grupa razem :)

Pozdrawiamy wszystkich, którzy włączyli się w akcję i do zobaczenia za rok Cool

 

„Wkręć” siebie i swoje dziecko w czytanie - nowy artykuł do czytania

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w naszej placówce w poniedziałek 24 kwietnia propagowaliśmy gry i zabawy, które sprzyjają doskonaleniu umiejętności czytania. Już wkrótce zapraszamy na facebook, gdzie będzie można zobaczyć fotoreportaż dotyczący akcji "Gramy i czytamy".

Jednocześnie zachęcamy do poznania artykułu „Wkręć” siebie i swoje dziecko w czytanie autorstwa psychologów: M. Matuszewskiej i M. Talarczyk-Molewskiej

Projekty unijne