Z myślą o nauczycielach...

Na naszej stronie w miejscu: „Przydatne linki” zamieściliśmy nową podkategorię: POMOCNE DLA NAUCZYCIELI. Można tam odnaleźć przydatne dla nauczycieli linki do stron internetowych, w szczególności związanych z wychowaniem, prowadzeniem lekcji wychowawczych.

Przewodnik dla osób z zaburzeniami psychicznymi: Gdzie szukać pomocy?

Zamieszczamy poniżej przewodnik dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Wskazane są w nim ośrodki, instytucje, organizacje i placówki działające na terenie powiatu ciechanowskiego.

Gdzie szukać pomocy i wsparcia?

Nowy artykuł dla rodziców dzieci z klas I

Nasze koleżanki- Lucyna Zujewicz oraz Anna Sacherska dzielą się refleksjami dotyczącymi kilku miesięcy nauki w klasie I szkoły poodstawowej.

Czytaj więcej...

Zmiana koncepcji pracy Poradni

Pracownicy Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ciechanowie po wielu dyskusjach dokonali zmian w koncepcji pracy placówki uchwałą nr 8/ 2013 Rady Pedagogicznej. Główną jej ideą jest stworzenie z Poradni "miejsca przyjaznego ludziom", a nowej Koncepcji pracy przyświeca hasło:

Profesjonalni – Pomocni - Przyjaźni

 

Czytaj więcej...

Nowe artykuły dla rodziców

Zachęcamy  Rodziców do przeczytania dwóch nowych publikacji zamieszczonych na naszej stronie:

  1.  Dziecko sześcioletnie rozpoczyna naukę w szkole.
  2.  Mam pierwszoklasistę.

 

Nowe publikacje pracowników Poradni

W zakładce „Nasze artykuły” zamieściliśmy trzy publikacje pracowników:

  1.  Scenariusz zajęć integracyjnych w klasach I gimnazjum- opracowany przez psychologów: Emilię Górczyk i Milenę Załuską. Scenariusz może być wykorzystywany przez nauczycieli w trakcie zajęć integracyjnych w klasach I we wrześniu
  2. Wiem jak się uczyć- czyli najważniejsze informacje na temat organizacji pracy podczas nauki w domu. Jest to publikacja przygotowana przez psychologa- Emilię Górczyk. Może być wykorzystywana zarówno przez uczniów, jak i opiekunów.
  3. Wskazówki dla rodziców do pracy z dzieckiem z dysleksjąmateriał opracowany przez psychologów: Emilię Górczyk i Milenę Załuską.

Projekty unijne