Poradnik dla rodziców dziecka sześcioletniego i siedmioletniego

Na stronie MEN jest dostępny poradnik dla rodziców Wychowanie przedszkolne i edukacja szkolna dziecka sześcioletniego i siedmioletniego.

W Poradniku odnajdziemy informacje na temat zmian przepisów, wychowania przedszkolnego i obowiązku szkolnego, podstawy programowej, podręczników, możliwości odroczenia obowiązku szkolnego dzieci niepełnosprawnych (posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego).


Oferta działań Poradni

Nowa oferta działań Poradni na rok szkolny 2015/2016 została zamieszczona w zakładce oferta Poradni. Tradycyjnie nasza oferta została podzielona na 3 obszary:

Zapraszamy do poznawania nowej oferty działań Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Ciechanowie:).

Placówki świadczące pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie

Poniżej zamieszczamy link do bazy teleadresowej instytucji pomagających osobom dotkniętym przemocą w rodzinie zamieszczonej na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie.

Link do strony MUW w Warszawie.

Dopalacze - gdzie szukać pomocy i informacji?

Podajemy numery telefonów, pod którymi można szukać pomocy:

800 060 800 - bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,

116 111 - telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod tym numerem anonimowo i bezpłatnie każdy młody człowiek może uzyskać pomoc i wsparcie. Eksperci pomagają też rodzicom i nauczycielom (linia dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz).

800 100 100 - telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci, bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania (linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ).

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,

112 - jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

801 199 990 – Ogólnopolskiego Telefonu Zaufania Narkotyki Narkomania, który czynny jest w godzinach od 16:00-21:00  oraz Antynarkotykowej Poradni Internetowej, działającej pod adresem www.narkomania.org.pl

Więcej informacji na stronie MEN  oraz na stronie ORE.

Nowy portal doradztwa edukacyjno-zawodowego

Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej uruchomił portal www.doradztwo.koweziu.edu.pl

Na portalu każdy zainteresowany znajdzie informacje, które mogą pomóc w wyborze drogi kształcenia oraz w wyborze lub zmianie drogi zawodowej.

Broszury dla rodziców i nauczycieli

Na naszej stronie w miejscu: Przydatne linki   są dostępne  w wersji  on-line broszury dla rodziców i nauczycieli opracowane przez ekspertów Instytutu Badań Edukacyjnych:

  • Broszura – Czy moje dziecko jest zagrożone dysleksją?
  • Broszura – SLI- specyficzne zaburzenia językowe. Podstawowe informacje dla rodziców i nauczycieli.

Projekty unijne