24 kwietnia - Gramy i czytamy

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki). Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa.
W tym roku z okazji święta Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie przygotowuje imprezę pod tytułem: Gramy i czytamy. Naszym celem jest propagowanie czytania jako przydatnej, ale też dającej przyjemność umiejętności.
W poniedziałek 24 kwietnia w godzinach od 13.00 do 17.00 zapraszamy do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie przy ul. Wyzwolenia 10a na „Gramy i czytamy”.
W tym dniu dzieci i ich rodzice (oraz zainteresowani nauczyciele) mogą spędzić miło czas na zabawie, udziale w różnych grach doskonalących umiejętność czytania. Przygotowane zostaną w pomieszczeniach Poradni stanowiska, na których będzie można grać w gry, bawić się, wybierać zabawy najbardziej nas interesujące.
Będzie to też czas na poznanie ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego z dzieckiem.
Zapraszamy do Poradni wszystkich pasjonatów gier planszowych. Będzie można w tym dniu pograć w gry, szczególnie te uczące czytania na różnym poziomie. Będą gry i łatwe i trudne, i te na czas, ale i śmieszne, czasem wymagające zgadywania.
Każda osoba przybywająca do Poradni może też zabrać ze sobą swoją ulubioną grę planszową (ale nie jest to wymagane), jeśli chcemy pokazać innym fajną grę wymagającą stosowania czytania.
Koniecznie natomiast trzeba zabrać ze sobą dobry humor i… bawić się razem z nami!

ZAPRASZAMY :)

Do pobrania plakat propagujący akcję.

Autyzm - co o nim wiemy?

Dnia 2 kwietnia 2017r. jest obchodzony Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Poradnia w ramach włączania się w akcję popularyzowania wiedzy o autyzmie przygotowuje grę, w którą będzie można zagrać na naszym stoisku w niedzielę 2 kwietnia 2017r. przed halą sportową przy ul. 17 Stycznia 60. Aby móc przygotować się do naszej gry proponujemy sprawdzenie swojej wiedzy nt. autyzmu. Zapraszamy do mini- testu wiedzy o autyzmie.

Poniżej znajdują się stwierdzenia, na które należy odpowiedzieć: PRAWDA lub FAŁSZ.

Zapraszamy również na nasze stoisko w czasie Dnia Świadomości Autyzmu. Przyjdź, zagraj i baw się razem z nami.

Przejdź do mini-testu wiedzy nt. autyzmu.

Czytaj więcej...

Polub nas :)

Nareszcie jest nasz Facebook. Odwiedź go i polub:)

logo serwisu

Oferta działania Poradni na rok szkolny 2016/2017

W zakładce Oferta zamieściliśmy szczegółowe informacje o nowej ofercie Poradni na rok szkolny 2016/2017.

Oferta obejmuje działanie adresowane do dzieci i młodzieży, ich rodziców i nauczycieli.

W ofercie dla szkół i przedszkoli ponownie znalazł się program kompleksowego wspomagania szkół "Razem dla rozwoju" (liczba szkół, które możemy objąć wspomaganiem jest ograniczona).

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Poradni.

Publikacje nt. autyzmu

Na stronie ORE zamieszczone zostały publikacje dotyczące autyzmu.

Podajemy link do strony ORE.

Zapraszamy do lektury nowych artykułów.

Tym polecamy dwie publikacje autorstwa Anny Sacherskiej:

  1. Kiedy dziecko nie mówi… to artykuł dla rodziców dzieci z opóźnionym rozwojem mowy. Można w nim odnaleźć propozycje działań oraz ćwiczeń, które mogą podejmować rodzice, by wspierać rozwój mowy swoich dzieci.
  2. Moje dziecko ciągle nie zaczęło mówić! - o tym co dalej!?  - to artykuł będący niejako kontynuacją poprzedniej publikacji. Tym razem jednak ukierunkowany na pomoc rodzicom dzieci z autyzmem.

Zapraszamy po lektury.

Projekty unijne