Zapisy na zajęcia w Poradni od 16 sierpnia 2017r.

Obowiązujące od września 2017r. zasady dokonywania zapisów na zajęcia prowadzone przez pracowników w Poradni (powyższa procedura NIE DOTYCZY zapisów na zajęcia logopedyczne)

 Wszystkie zajęcia prowadzone przez pracowników Poradni są bezpłatne.

 Nabór na zajęcia jest prowadzony od 16 sierpnia 2017r. – do wyczerpania miejsc. Ilość miejsc jest ograniczona. Każda osoba zgłaszająca się może zapisać dziecko na jeden rodzaj zajęć. Rodzic/ opiekun prawny dziecka - dokonując zapisu musi wskazać zajęcia pierwszego wyboru. Zapisanie na drugi rodzaj zajęć następuje od razu na listę rezerwową - dziecko jest przyjęte na drugi rodzaj zajęć- jeśli brak jest osób, które z pierwszego wyboru wskazały te zajęcia.

 Od 16 sierpnia 2017r. trwają zapisy na następujące rodzaje zajęć:

Czytaj więcej...

Fotorelacja na Facebooku

Na naszym Facebooku zamieszczona jest fotorelacja z pierwszego tygodnia Wakacji z Poradnią. Zapraszamy do jej obejrzenia i do polubienia nas na Facebooku :)

Od 3 lipca zaczyna się drugi turnus Wakacji z Poradnią, a ostatni - trzeci turnus rozpocznie się od 10 lipca. Na ostatnim turnusie mamy jeszcze kilka wolnych miejsc dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapisywania się na ostatni turnus. Liczba miejsc ograniczona.

Od 3 lipca w naszej Poradni rozpoczęły się Wakacyjne igraszki logopedyczne. Trwać będą przez 2 tygodnie. Już wkrótce fotorelacja z naszych działań.

Akcja „Wakacje w Poradni” - trwają zapisy

W okresie wakacji w terminie od czerwca do  lipca 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00 będą w Poradni prowadzone zajęcia dla uczniów klas I - III szkoły podstawowej. W ramach „Wakacji w Poradni” odbywać się będą warsztaty, zabawy, gry, zajęcia psychoedukacyjne. Prowadzić je będą pracownicy Poradni (psycholodzy i pedagodzy). Organizujemy 3 turnusy w ramach akcji „Wakacje w Poradni”:

I turnus  w terminie 26 czerwca – 30 czerwca 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00

II turnus w terminie 3 lipiec- 7 lipiec 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00

III turnus w terminie 10 lipiec – 14 lipiec 2017r. w godzinach 8.00 – 12.00

Zgłoszenia na „Wakacje w Poradni” można dokonać osobiście lub drogą telefoniczną (tel. 23 672 26 73 lub 23 673 27 73). Ilość miejsc na warsztatach ograniczona.

Dzieci uczestniczące w zajęciach prosimy o zaopatrzenie w napój do picia (ewentualnie kanapkę).

Zdjęcie ilustrujące pracę wykonaną przez dzieci - uczestników Wakacji w ubiegłym roku.

Wrzuć na luz

9 czerwca 2017r. pracownicy Poradni wzięli udział w akcji Wrzuć na luz.

Zapraszamy na naszego Facebooka w celu obejrzenia fotorelacji.

Kilka zdjęć do obejrzenia: Zdjęcie 1  Zdjęcie 2   Zdjęcie 3 - fotomontaż- nasza grupa razem :)

Pozdrawiamy wszystkich, którzy włączyli się w akcję i do zobaczenia za rok Cool

 

„Wkręć” siebie i swoje dziecko w czytanie - nowy artykuł do czytania

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki. Z tej okazji w naszej placówce w poniedziałek 24 kwietnia propagowaliśmy gry i zabawy, które sprzyjają doskonaleniu umiejętności czytania. Już wkrótce zapraszamy na facebook, gdzie będzie można zobaczyć fotoreportaż dotyczący akcji "Gramy i czytamy".

Jednocześnie zachęcamy do poznania artykułu „Wkręć” siebie i swoje dziecko w czytanie autorstwa psychologów: M. Matuszewskiej i M. Talarczyk-Molewskiej

24 kwietnia - Gramy i czytamy

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (Międzynarodowy Dzień Książki, Światowy Dzień Książki). Jest to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa.
W tym roku z okazji święta Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Ciechanowie przygotowuje imprezę pod tytułem: Gramy i czytamy. Naszym celem jest propagowanie czytania jako przydatnej, ale też dającej przyjemność umiejętności.
W poniedziałek 24 kwietnia w godzinach od 13.00 do 17.00 zapraszamy do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ciechanowie przy ul. Wyzwolenia 10a na „Gramy i czytamy”.
W tym dniu dzieci i ich rodzice (oraz zainteresowani nauczyciele) mogą spędzić miło czas na zabawie, udziale w różnych grach doskonalących umiejętność czytania. Przygotowane zostaną w pomieszczeniach Poradni stanowiska, na których będzie można grać w gry, bawić się, wybierać zabawy najbardziej nas interesujące.
Będzie to też czas na poznanie ciekawych sposobów spędzania czasu wolnego z dzieckiem.
Zapraszamy do Poradni wszystkich pasjonatów gier planszowych. Będzie można w tym dniu pograć w gry, szczególnie te uczące czytania na różnym poziomie. Będą gry i łatwe i trudne, i te na czas, ale i śmieszne, czasem wymagające zgadywania.
Każda osoba przybywająca do Poradni może też zabrać ze sobą swoją ulubioną grę planszową (ale nie jest to wymagane), jeśli chcemy pokazać innym fajną grę wymagającą stosowania czytania.
Koniecznie natomiast trzeba zabrać ze sobą dobry humor i… bawić się razem z nami!

ZAPRASZAMY :)

Do pobrania plakat propagujący akcję.

Strona 1 z 7

Projekty unijne