"Ferie z Poradnią 2018 r." - pierwszy tydzień 15-19 stycznia 2018 r.

 
Nasz czas wypełniliśmy zabawą, grami i twórczą aktywnością. Dzieci tworzyły, rysowały i świetnie się bawiły. Jak co roku nie zabrakło gości, którzy urozmaicali nam ferie. Odwiedziła nas Pani Dorota Umińska, pracownik Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Ciechanowie przybliżając dzieciom temat „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe”. Gościem Poradni była Pani Anna Mieszkowska z Biblioteki Pedagogicznej w Ciechanowie z teatrzykiem „Kamishibai” a w nim „Legendą o skarbniku”. Nie zabrakło również przedstawiciela Straży Miejskiej Pana Leszka Cejmerowskiego, który zapoznał dzieci z zasadami bezpiecznych zachowań w różnych miejscach publicznych."

Prowadzący: Anna Sacherska, Emilia Górczyk.

„Mikołajkowe warsztaty”

 

„Warsztaty Mikołajkowe” to czas twórczej i przyjemnej zabawy zorganizowanej w Poradni pod okiem naszych specjalistów: logopedów - Doroty Kamińskiej, Elżbiety Kicińskiej i Joanny Skrzypczyńskiej oraz pedagoga - Marty Sychowskiej i psychologa - Anety Tucholskiej. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne i pedagogiczne w naszej placówce uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Młodszym dzieciom towarzyszyli ich rodzice, którzy dzielnie wspierali swoje maluchy w tworzeniu papierowych błyskotek. Kolorowe i kreatywne ozdoby wykonane podczas wspólnych warsztatów ozdobiły naszą Poradnię, wprowadzając w niej świąteczny nastrój. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii :)

Akcja „FERIE Z PORADNIĄ 2018” – trwają zapisy

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas I-III do udziału w zajęciach warsztatowych, które odbędą się w okresie feryjnym na terenie naszej Poradni, w ramach corocznej akcji „Ferie z Poradnią”. W programie m.in.: zabawy i gry integracyjne, warsztaty plastyczne i teatralne, zabawy dramowe i muzyczno-ruchowe oraz inne niespodzianki :)

 

„Ferie z Poradnią” będą odbywały się w dwóch terminach:

I grupa:  15.01.2018 r.-19.01.2018 r. (tj. poniedziałek – piątek, w godz. 8.00-12.00),

II grupa:  22.01.2018 r.-26.01.2018 r. (tj. poniedziałek – piątek, w godz. 8.00-12.00).

Zajęcia poprowadzą specjaliści z naszej placówki – pedagodzy, logopedzi i psycholodzy: Emilia Górczyk i Anna Sacherska, Elżbieta Kicińska i Marta Sychowska oraz Dorota Kamińska i Joanna Skrzypczyńska.

Zgłoszenia dzieci do udziału w akcji można dokonać: osobiście w sekretariacie Poradni (Ciechanów, ul. Wyzwolenia 10a) lub telefonicznie (tel. 23 672 26 73 lub 23 673 27 73). Uwaga! Ilość miejsc ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). O zakwalifikowaniu się dzieci na zajęcia rodzice/opiekunowie zostaną powiadomieni telefonicznie w terminie do 10 stycznia 2018 r.

"Grupowa terapia jąkania"

"Grupowa terapia jąkania" to zajęcia mające na celu pomoc dzieciom i młodzieży z niepłynnością mowy. W bieżącym roku szkolnym w terapii zorganizowanej w naszej Poradni uczestniczy 20 osób w wieku 5-17 lat. Zajęcia logopedyczne odbywają się raz w tygodniu (1 godz.), w 4 grupach wiekowych. Terapię prowadzi logopeda - Dorota Kamińska. Z dodatkowego wsparcia korzystają również rodzice w ramach cyklicznych spotkań z logopedą oraz psychologiem - Dorotą Bielas. Uwaga! Istnieje możliwość zapisu na bezpłatne konsultacje logopedyczne w Poradni (zapisy w sekretariacie Poradni lub tel. 23, 672 26 73;  23, 673 27 73).

"Sieci współpracy i samokształcenia dla logopedów"

Zapraszamy logopedów z rejonu działania naszej Poradni do uczestnictwa w cyklicznych spotkaniach w ramach "Sieci współpracy i samokształcenia dla logopedów". Celem inicjatywy jest doskonalenie kompetencji zawodowych poprzez wymianę doświadczeń oraz przykłady dobrych praktyk z zakresu profilaktyki, diagnozy i terapii logopedycznej, a także wzajemne wsparcie w rozwiązywaniu problemów terapeutycznych. Moderatorami grupy są specjaliści z naszej Poradni: Dorota Kamińska, Elżbieta Kicińska i Joanna Skrzypczyńska. Jednocześnie informujemy, że pierwsze spotkanie grupy logopedów już za nami. Serdecznie zapraszamy na kolejne, które odbędzie się już 5 stycznia 2018 r. (tj. piątek), w godz. 8.00-10.00 :)

Strona 1 z 8

Projekty unijne